نرم افزار

راه اندازی ویژگی پیام های مدت دار در واتس اپ

واتس اپ بالاخره  ویژگی پیام های مدت دار در واتس اپ را بعد از تلگرام و سیگنال راه اندازی کرد. این پیام ها بعد از 7 روز ناپدید می شوند

مدت‌هاست که Telegram و Signal پیام‌های ناپدید شده دارند و حتی پیام رسان خود فیس‌بوک به شما امکان می‌دهد تایمر را برای حذف پیام‌ها در چت‌های مخفی تنظیم کنید. اکنون WhatsApp اعلام کرده است که به رقبای خود می‌پیوندد. پیام‌های زودگذر امروز به نسخه‌ی پایدار WhatsApp منتقل می‌شوند.

یام های مدت دار در واتس اپ

در مقابل Telegram و Messenger، برای فعال سازی پیام‌های ناپدید شده نیازی به شروع یک چت مخفی ندارد. هنگامی که این ویژگی برای شما فعال شد، هر دو طرف قادر به فعال کردن آن برای چت‌های یک به یک هستند در حالی که ادمین‌ها می‌توانند آن را به صورت گروهی تغییر دهند. تنها گزینه‌ای که وجود دارد این است که پیام‌ها را پس از هفت روز ناپدید کنید، یک بازه زمانی که نمی‌توانید آن را تغییر دهید.

درباره پیام‌‌های مدت‌دار

با فعال کردن پیام‌‌های مدت‌دار در واتساپ، می‌توانید پیام‌هایی بفرستید که ناپدید می‌شوند. بعد از فعال شدن، پیام‌‌های جدید ارسال شده در گفتگوی فردی یا گروهی بعد از هفت روز ناپدید خواهند شد. جدیدترین گزینه انتخابی، همه پیام‌های گفتگو را کنترل می‌کند. این تنظیم بر پیام‌های ارسالی یا دریافتی قبلی تاثیری نمی‌گذارد. در گفتگوی فردی هر یک از افراد می‌توانند پیام‌‌های مدت‌دار را فعال یا غیرفعال کنند. در گفتگوی گروهی، هر یک از اعضای گروه می‌توانند پیام‌‌های مدت‌دار را فعال یا غیرفعال کنند. با این حال، مدیر گروه می‌تواند تنظیمات گروه را تغییر دهد تا فقط مدیران بتوانند پیام‌های مدت‌دار را فعال یا غیرفعال کنند.

  • اگر کاربری در دوره هفت روزه واتساپ را باز نکند، پیام ناپدید خواهد شد. با این حال ممکن است تا زمانی که واتساپ باز شود، پیش‌نمایش پیام در اعلان نشان داده شود.
  • وقتی به پیامی پاسخ می‌دهید، پیام اول نقل‌قول می‌شود. اگر به پیام مدت‌دار پاسخ دهید، بعد از هفت روز متن نقل‌قول شده ممکن است باقی بماند.
  • اگر پیام مدت‌دار به گفتگویی بازارسال شود که تنظیم پیام مدت‌دار آن غیرفعال است، پیام در گفتگوی بازارسال شده ناپدید نخواهد شد.
  • اگر قبل از ناپدید شدن پیام، پشتیبان ساخته باشد، پیام مدت‌دار در نسخه پشتیبان گنجانده خواهد شد. وقتی کاربر نسخه پشتیبان را بازیابی می‌کند، پیام‌‌های مدت‌دار حذف خواهند شد.
پیام های مدت دار

توجه: از پیام‌های مدت‌دار فقط برای اشخاص مورد اعتماد استفاده کنید. مثلاً ممکن است شخصی:

  • قبل از ناپدید شدن پیام مدت‌دار، آن را بازارسال کند یا عکس بگیرد و ذخیره کند.
  • متن پیام را قبل از ناپدید شدن، کپی و پیست کند.
  • قبل از ناپدید شدن، با دوربین یا دستگاهی دیگر از پیام عکس بگیرد.

رسانه‌ها در پیام‌‌های مدت‌دار

به‌طور پیش‌فرض رسانه‌های دریافت شده در واتساپ به‌طور خودکار در بخش عکس‌های شما ذخیره می‌شوند. اگر پیام‌های مدت‌دار فعال باشد، رسانه ارسال شده در گفتگو ناپدید خواهد شد اما اگر دانلود خودکار فعال بوده باشد، در گوشی شما ذخیره خواهد شد. می‌توانید از تنظیمات > فضای ذخیره‌سازی و مصرف داده دانلود خودکار واتساپ را غیرفعال کنید.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *