بیمه عمر و زندگی

تاخیر در پرداخت اقساط بیمه عمر

عدم پرداخت اقساط بیمه

تاخیر در پرداخت اقساط بیمه عمر،در کارنامه بیمه ای،عملکرد خوبی محسوب نمی‌شود و هنگام شروع پرداخت اقساط بیمه عمر این نکته را در نظر داشته باشید که نظم در پرداخت بیمه عمر هم در صورت داشتن شرایط سرمایه گذاری و هم برای داشتن شرایط پوشش بیمه عمر حائز اهمیت است.

البته این موضوع برای بیشتر بیمه گذاران اتفاق می‌افتد که به خاطر مشغله‌های کاری و یا حتی فراموشی سهوی تاریخ تمدید بیمه عمر، پرداخت حق بیمه به موقع انجام نشود و بیمه گذار با تاخیر حق بیمه را به شرکت بیمه پرداخت می‌کند.

در این صورت این سوال برای بیشتر بیمه گذاران پیش می‌آید که در این شرایط چه اتفاقی برای بیمه نامه وی خواهد افتاد؟

تاخیر در پرداخت حق بیمه عمر چه عواقبی دارد؟

شرایط بیمه نامه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه برای بیمه نامه‌هایی که تعویق در پرداخت اقساط بیمه عمر دارند متفاوت است که در ادامه به بررسی روند شرکت بیمه سینا و چند شرکت دیگر خواهیم پرداخت.

بیمه سینا

تاخیر پرداخت بیمه عمر سینا

در شرکت بیمه سینا در صورت عدم پرداخت حق بیمه در سررسید مقرر ، بیمه نامه در حالت برداشت از اندوخته قرار گرفته و هزینه پوشش های بیمه نامه از اندوخته بیمه نامه کسر خواهد شد. در این شرایط تا زمانی که اندوخته بیمه نامه جوابگوی هزینه پوشش ها باشد ، بیمه نامه ادامه دارد و بیمه شده تحت پوشش می باشد ولی زمانی که اندوخته بیمه نامه یه صفر رسیده و بیمه گذار اقساط معوق را پرداخت ننموده باشد بیمه نامه فسخ شده و پوشش ها خاتمه می یابد.

تاخیر پرداخت بیمه عمر ایران

در صورت تاخیر در پرداخت بیمه، شرکت بیمه ایران حق بیمه را از کل اندوخته بیمه کسر می‌کند؛ و در صورتی که کل اندوخته بیمه فرد کمتر از حق بیمه شخص بیمه شده باشد، بیمه نامه به طور کامل طی یک اخطار کتبی باطل می‌گردد.

تاخیر پرداخت بیمه عمر پاسارگاد

در شرکت بیمه پاسارگاد در صورت شخص بیمه شده در مدت زمان یک ماه پس از سر رسید حق بیمه را پرداخت کند، شرکت بیمه جریمه ای نقدی را در نظر می‌گیرد اما در پوشش‌های بیمه کاهش داده نمی‌شود.در صورت گذشتن ۶ ماه از تاریخ سر رسید پرداخت، بیمه نامه بیمه عمر به سرمایه مخفف تبدیل می‌شود.یعنی بجز پوشش فوت بهر علت،سایر پوششهای بیمه نامه تون لغو میشه و دیگه تحت پوشش نیست تا زمانی که تمام اون اقساط عقب افتاده بالای 6 ماه رو پرداخت و گواهی پزشکی صحت و سلامت رو پر کرده باشین و به شرکت بیمه تحویل بدین.

تاخیر پرداخت بیمه عمر پارسیان

در صورت تاخیر در پرداخت بیمه عمر شرکت بیمه پارسیان، پوشش‌های غرامت فوت، سرمایه گذاری بیمه کسر می‌گردد . این شرایط در صورتی است که میزان اندخته سرمایه بیمه به اندازه کافی باشد تا در کل شرایط بیمه نامه خللی وارد نشود. اما در صورتی که اندوخته بیمه با اندازه کافی نباشد یا تمام شده باشد، بیمه نامه و سرمایه گذاری به صورت تعلیق در می‌آید و در صورت اتفاق هر خسارتی تعهدی در قبال شخص بیمه شده ندارد.

تاخیر در پرداخت بیمه عمر سامان

زمانی که از تاریخ سر رسید بیمه عمر شرکت بیمه سامان گذشته باشد تا زمان ۳۰ روز مهلت دارید تا حق بیمه را پرداخت کنید. این نکته را فراموش نکنید که سود سرمایه گذاری پس از پرداخت بیمه محاسبه می‌شود. بیمه عمر سامان این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده که در صورت پرداخت نکردن اقساط بیمه در موعد مشخص می‌توانید درخواست کتبی را به بیمه جهت به تعلیق در نیاوردن و فقط کسر مبلغ بیمه از کل اندوخته به شرکت بیمه اعلام کنید.

در نهایت اگر به دنبال پیشنهاد و خرید بیمه عمر هستید کارشناسان اپسینا آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند. کافی است از طریق تماس تلفنی و یا تکمیل کردن فرم بیمه عمر با ما در تماس باشید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *