بیمه آتش سوزی و زلزله

پس از ارسال اطلاعات کارشناسان ما در سریع ترین زمان برای مشاوره و ثبت بیمه با شما تماس می گیرند.
استان محل زندگی خود را انتخاب کنید

سازه‌ای که برای سکونت استفاده می شود

نوع مصالح بکار رفته شده در اسکلت ساختمان

مساحت ملک مورد بیمه مندرج در سند ساختمان
ارزش اثاثیه و اسباب موجود در ملک بیمه شده به جز جواهرات، پول و مسکوکات
هزینه ساخت هر مترمربع بنا بعد از تخریب به علت خطرات تحت پوشش بیمه

دسته ای از خسارات که به علاوه خسارات اصلی ، شرکت های بیمه گر برحسب تقاضای بیمه‌گزار تحت پوشش قرار می‌دهند.

بیمه های آتش سوزی رشته ای از بیمه نامه های اموال می باشد. خطرات اصلی تحت پوشش در این بیمه نامه آتش سوزی، صاعقه و انفجار است. خطرات زلزله و آتشفشان، سیل و طغیان آب، ترکیدگی لوله های آب، ضایعات ناشی از ذوب برف و آب باران، ریزش سقف ناشی از سنگینی برف، طوفان و گردباد ، رانش زمین ، شکست شیشه و … به عنوان خطرات اضافی قابل ارائه می باشد.

انواع بیمه نامه های ذیل در این رشته ارائه می گردد:

1- بیمه آتش سوزی منازل مسکونی: شامل ساختمان- اثاثیه- تاسیسات و مشاعات. بیمه گزار می توان علاوه بر خطرات مذکور ، ریزش چاه ، مسئولیت مالی در قبال همسایگان و سرقت با شکست حرز اموال و اثاثه خود را نیز تحت پوشش قرار دهد.

2- بیمه آتش سوزی مراکز غیرصنعتی: نظیر ادارات ، بیمارستان ها، سازمان ها، مراکز تجاری ، فرهنگی ، آموزشی ، اقامتی ، تفریحی ، فروشگاه ها و … . در این نوع بیمه نامه بیمه گزار جهت حفظ اموال خود علاوه بر خطرات مذکور می تواند پوشش سرقت با شکست حرز، آشوب ، بلوا و مسئولیت مالی در قبال همسایگان را نیز اخذ نماید.

3 – بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی: شامل همه کارخانه ها وکارگاه های فعال درامر تولید می گردد. با توجه به ماهیت فعالیت واحدهای صنعتی علاوه بر خطرات یاد شده به بیمه گزار توصیه می گردد پوشش های انفجار و دفرمه شدن ظروف تحت فشار، ریزش مواد مذاب ، وقفه در تولید و فعالیت ، برداشت ضایعات در زمان خسارت از محل مورد بیمه را نیز خریداری نماید.

4- بیمه نامه های تمام خطر اموال : مربوط به پروژه های بزرگ با سرمایه و ریسک بالا می باشد که از اموال بیمه گذار و محل مورد بیمه در قبال کلیه خسارت های وارده حمایت و حفاظت می کند (با توجه به شرایط بیمه نامه و استثناهای استاندارد).

5 – بیمه آتش سوزی انبارهای عمومی و اختصاصی صاحبان کالا نظیر انبارهای حاشیه شهرهای بزرگ ، انبارهای گمرک و انبارهای اختصاصی نگهداری کالا.

6 – بیمه آتش سوزی مرهونات بانکی شامل افراد یا شرکت هائی می شود که ملک خود را برای دریافت تسهیلات از بانک ها و یا موسسات مالی به عنوان وثیقه در رهن بانک قرار می دهند.

بیمه‌آتش سوزی شامل چه پوشش هایی می شود؟

در بیمه‌های آتش سوزي همه خسارت های مستقيم آتش سوزي، صاعقه، انفجار و خسارات و هزينه هاي ناشي از کارهای ضروری برای جلوگيري از توسعه خسارت صورت مي گيرد و خسارات و هزينه هاي ناشي از نقل مكان ضروري مورد بيمه به منظور نجات آن از خطرات بيمه شده قابل پرداخت مي باشد.به علاوه، بیمه‌گزار مي تواند با پرداخت حق بيمه اضافي، علاوه بر خطر آتش سوزي و صاعقه و انفجار، خطراتی نظیر ترکیدگی لوله، خرابی ناشی از بارش برف و باران، بلایای طبیعی: صاعقه و آتشفشان و سیل، سقوط هواپیما و بالگرد، سرقت با شکست حرز، شکست شیشه و نشست و رانش زمین به تبع آن خريداري نمايد .

بیمه آتش سوزی چه تخفیف‌هایی را شامل می‌شود؟

در بیمه آتش سوزی، برخلاف بیمه نامه شخص ثالث و بیمه بدنه تخفیف عدم خسارت وجود ندارد. اما شرکت‌های بیمه‌گر بر اساس برخی از شرایط رقابتی، تخفیف‌هایی را برای بیمه‌گزار قائل می‌شوند. برخی از شرکت‌ها، تخفیف 20 تا 40 درصدی را برای بیمه‌گزارانی لحاظ می کنند که از آن‌ها بیمه نامه عمر خریداری کرده‌اند ، یا بعضی از شرکت های بیمه‌گر به تمام کسانی که بیمه عمر این شرکت را دارند، بیمه آتش سوزی هدیه می‌دهند. علاوه بر این، گروهی از شرکت‌ها، تخفیف‌های را برای اعضای سازمان نظام پزشکی و نظام مهندسی لحاظ می‌کنند. نکته جالب توجه این است که شرکت‌های بیمه برای ارائه قیمت‌های رقابتی، گاهی تخفیف‌های 50 درصدی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند.

مدارک لازم برای خرید بیمه آتش سوزی چیست؟

1. تکمیل فرم پیشنهاد (اطلاعات فردی بیمه‌گزار و اطلاعات ملک موضوع‌بیمه ) 2. هماهنگي جهت بازديد كارشناس شركت بیمه (درصورت نیاز) 3. اخذ گزارش درصورت تاييد اقدام براي صدور و درصورت عدم پذيرش ريسك اعلام به بيمه گذار و مختومه نمودن درخواست 4. پرداخت حق بیمه

مزایای بیمه آتش سوزی

استفاده از بیمه آتش سوزی مزایای زیادی را برای بیمه گذار به همراه خواهد داشت. مزایایی از جمله:

  • جبران خسارت های کلی و جرئی که بر اثر خطرهای تحت پوشش به ساختمان بیمه شده وارد می شود.
  • پرداخت خسارت ها و هزینه های اقداماتی که به منظور جلوگیری از گسترش و توسعه خسارت صورت می گیرد.
  • بازدید رایگان از مکان بیمه شده توسط کارشناسان متخصص و ارائه توصیه های لازم به منظور پیشگیری و کاهش حوادث و زیان ها انجام می شود